شیر خشک ویژه کودکان پس از 3 سالگی

کودکان خردسال حتی بعد از شیرخوارگی هنوز نیازمند مصرف شیر هستند. کارشناسان تغذیه استفاده از شیر را حتی بعد از سه سالگی توصیه می کنند. در اینجا این سوال مهم مطرح می شود که آیا کودکان بالای سه سال نیز به فرمولاهای ویژه نیازی دارند؟ شیر معمولی حاوی مقادیر زیادی پروتئین است که ریسک چاقی و فشار به کلیه ها را بالا می برد. به علاوه نسبت بالایی از پروتئین دریافتی از شیر گاو شامل کازئین است که ارزش بیولوژیک کمتری از وی پروتئین دارد و کمتر موجب رشد ارگان ها می شود. در عوض بیومیل جونیور دارای مقدار کمتری پروتئین اما با ارزش غذایی بالاتر است که علاوه بر اینکه موجب رشد بهتر نوزاد می شود ، دارای بار کلیوی کمتر نسبت به شیر معمولی است. چربی شیرهای معمولی گاو اکثرا از اسیدهای چرب اشباع شده تشکیل شده که علاوه بر اینکه گوارش آنها مشکل است ، مضرات زیادی را نیز از نظر چاقی و افزایش چربی های مضر و صدمات قلبی-عروقی دارند. در تهیه این محصول چربی های شیر ، گرفته شده و به جای آن از روغن های گیاهی با پروفایل اسیدهای چرب با قابلیت گوارش آسان استفاده شده است.
بیومیل جونیور با اسیدهای چرب امگا6 و امگا 3 با نسبت مناسب غنی شده است که در شیر مـعمولی چنین نیست، لذا رشـد شبکیه چشم و مغز و عـملکرد صـحیح سـیستم عصبی را تضمین می کند. در این دوران کودک همچنان نیاز به آهن، روی و ویتامین های D و E دارد و این ویتامین ها و املاح مـعدنی در بیـومیل جـونیور اضـافه شده اند، تا از رسیدن مقادیر کافی آنها به بدن کودک مطمئن باشیم.


این محصول دارای موارد زیر است :

  • نسبت مناسب کلسیم به فسفر، هـمراه با ویتامین D که باعث جذب بهتر کلسیم می شود.
  • نسبت مناسب وی پروتئین به کازئین (50 به 50) که باعث افزایش ارزش بیولوژیک پروتئین های شیر می شود.
  • دارای وی پروتئین غنی از لوسین، ایزولوسین و والین جهت رشد ارگان های کودک.
  • غنی از آهن و ویتامین C جهت جذب بهتر آهن.
  • این محصـول فاقد گلـوتن می باشد لذا بیماران سلیاکی نیز می توانند از این محصول استفاده نمایند.
  • دارای اسیدهای چرب AA و DHA جهت تکامل سیستم عصبی، بینایی و مـغزی و افزایش قدرت حل مسئله.
  • دارای تورین و کولین جهت انتقال بهتر پیام های عصبی و پیشگیری از اختلال عملکرد نمک های صفراوی و کـمک به گـوارش بـهتر چربی ها.
  • دارای عنصر روی که در انجام بسیاری از واکنش های آنزیمی در بدن نقش کلیدی دارد. طبق مطالعات انجام شده مشخص گردیده که کوتاهی قد در افراد بزرگـسال بیشتر از آنـکه به ژنتیـک فـرد مربوط شود تحت تأثیر کـمبود روی طی دوران رشـد فرد می باشد که البته این کمبود تحت تاثیر عوامل مختلفی چون دریافت ناکافی این عنصر، اختلال در جذب یا دفع غیر طبیعی آن می باشد.
  • این محصول دارای گواهینامه حلال می باشد.